D.U.K.

1. Kaip tapti jūrų skautų centro nariu?

Jūrų skautų centro nariais gali tapti nuo 4 iki 19 metų amžiaus mokiniai. Tėvai turi užpildyti prašymą, pasirašyti sutartį bei pristatyti mokinio sveikatos pažymą arba jos kopiją (informacija apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus ir gydytojų rekomendacijas (privaloma atnaujinti kiekvienais mokslo metais prieš pradedant lankyti įstaigą), tą kurią neša į mokyklą.

Daugiau apie tai skaitykite "Priėmimo" skiltyje.

2. Kada vyksta skautiški užsiėmimai?

Skautiški užsiėmimai dažniausiai vyksta: vieną kartą per savaitę teoriniai užsiėmimai - sueigos ir du savaitgalius į mėnesį praktiniai užsiėmimai gamtoje (sausumos ir vandens žygiai, stovyklos ir kt. renginiai)

3. Kaip sumokėti už jūrų skautų būrelį?

Už jūrų skautų būrelį galima mokėti internetiniu pavedimu, pašte užpildžius kvitą bei per Lietuvos spaudos kioskus ar Rkioską. Šiose nurodytose vietose komisinis mokestis mažiausias - nuo 79 ct iki 1.50Lt. Kitose vietose jis gali siekti net 5Lt. Mokant per elektroninę bankininkystę - taikomi paprasti įkainiai.

Daugiau apie tai skaitykite "Mokėjimai" skiltyje.

4. Kokį būrelį pasirinkti?

Jūrų skautų būreliai vyksta ne vien skautų centre (Taikos pr. 57), bet ir mokyklose, kad mokiniams būtų patogiau lankyti būrelį. Būreliai formuojami atsižvelgiant į mokinių amžių, vietovę, mokinių poreikius bei ugdymo programą. Atsižvelgiant į šias sąlygas galima pasirinkti vietą, tinkamą lankyti laiką, vadovą (ugdytoją), ugdymo programos sudėtingumą.

5. Stovyklinių daiktų atmintinė:

• Palapinė – geriau ne pigiausia, , virš 1500 vandens nepralaidumo.

• Permatoma plėvelė – palapinei pilnai apdengti nuo lietaus, jeigu vandens pralaidumas mažesnis nei 1500,

• Miegmaišis,

• Kilimėlis – paklotas ant žemės, kad nebūtų taip kieta miegoti ir būtų šilčiau, • Indai – (geriau metaliniai) puodelis, dubenėlis, peilis, šaukštas, šakutė, • Higienos reikmenys – muilas, dantų pasta, dantų šepetėlis, rankšluostis,

• Drabužiai – šiltom ir šaltom oro sąlygom, kepurę nuo saulės,

• Maudimosi reikmenys,

• Prožektorius – pasišviesti naktį einant į tualetą ar budint,

• Siūlai su adata,

• Degtukai – sukurti laužui,

• Skautiški užrašai ir tušinukas,

• Asmeninių vaistų, jei naudoja,

• Skautiška uniforma: kaklaraištis, juodos kelnės, mėlyni marškinėliai.

• Apsiaustas nuo lietaus,

• Viską susidėti patogiai į kuprinę.

6. Kas turi teisę nemokamai lankyti būrelį?

Už jūrų skautų būrelį mokesčio nereikia mokėti tiems mokiniams, kurių tėvai gauna kasmėnesinę pašalpą iš Kauno miesto savivaldybės socialinės paramos skyriaus ir yra pristatę pažymą iš ten bei jei lanko trys mokiniai iš šeimos.

7. Kaip tapti jūrų skautu?

Mokinys norėdamas tapti jūrų skautu turi per 6 mėnesius išsilaikyti patyrimo programą atitinkančią jo amžių, pereiti žinių patikrinimą – atestacinę komisiją ir davus įžodį jam užrišamas kaklaraištis.

8. Kokias vasaros stovyklas organizuoja Kauno jūrų skautų laisvalaikio centras?

Dienos stovykla 1-5 klasių mokiniams; Buriavimo stovykla; Valtininkų (lyderių mokymo) stovykla; Nacionalinė jūrų skautų stovykla; Regata ,,Kaunas – Klaipėda“.

9. Ką mokiniai veikia užsiėmimų metu?

Per sueigas mokiniai mokosi įvairių skautiškų dalykų – skautamokslį, mazgų, religinę, istorinę, aplinkos pažinimo dalį, žaidžia žaidimus, bendrauja, o per praktinius užsiėmimus, kurie vyksta gamtoje teorines žinias įtvirtina praktiškai: mokosi orientuotis žemėlapio ir kompaso pagalba, išgyventi gamtoje, gaminti maistą, pažinti gamtą, uoste vyksta irklavimo, buriavimo užsiėmimai.

10. Į ką mokinio tėveliai turi kreiptis iškilus klausimams?

Iškilus įvairiems klausimams pirmiausia turėtų kreiptis į būrelio vadovą, o jei jis negali padėtį - į flotilės vadovą, direktoriaus pavaduotoją ugdymui arba centro direktorių.

11. Kaip užtikrinamas mokinių saugumas renginių metu?

Prieš kiekvieną renginį mokiniai yra instruktuojami pagal parengtą ir direktoriaus patvirtintą to renginio instrukciją, jie pasirašo saugos instruktaže. O praktiškai rengiant renginius naudojamos visos saugą užtikrinančios priemonės.

12. Koks naudojamas inventorius praktinių užsiėmimų metu?

Praktinių užsiėmimų metu naudojami žemėlapiai, kompasai, įvairūs žibintuvėliai, virvės, karabinai, apraišai, baidarės, jūrinės, paprastos valtys ir kt.

13. Kokios naudojamos ugdymo priemonės užsiėmimų metu?

Sueigų metu naudojamos virvutės, mazgų stendas, kompasai, žemėlapiai, dainorėliai, gitara, įvairios priemonės pagal užsiėmimo pobūdį, gali būti kompiuteris, multimedija.

14. Kokie daiktai reikalingi norint pradėti skautauti?

Norint pradėti skautauti reikalingas sąsiuvinys skautiškiems užrašams, miegmaišis, kilimėlis, kitus daiktus galima prisiderinti iš jau turimų (pvz. Paprasta, patogi apranga ir avalynė užsiėmimas gamtoje)

15. Ar privaloma užsirišti kaklaraištį lankant skautus?

Pagrindinis skautavimo tikslas yra tobulėti, tapti skautu ir užsirišti kaklaraištį. Tai nėra privaloma, tai yra kiekvieno skauto siekiamybė.

16. Ar visi užsiėmimai vyksta tik skautų centre (Taikos pr. 57)?

Jei tam tikroje mokykloje susidaro skautų grupė ir mokykla suteikia patalpas, tada užsiėmimai gali vykti ir kurioje nors Kauno mokykloje.

17. Kiek mokinių būna viename būrelyje?

Viename būrelyje mažiausiai gali būti 12 arba 15 mokinių, o jei yra norinčių gali būti ir daugiau.

18. Kaip dažnai vyksta bendri centro renginiai?

Bendri skautų renginiai vyksta labai įvairiai, priklausomai nuo tematikos ar kokio tradicinio renginio. Gali vykti kartą į mėnesį arba rečiau.

19. Ar mokinys turi mokėti už būrelį jei sirgo tuo metu?

Jei mokinys sirgo pusę mėnesio, pristatęs tai įrodančią medicininę pažymą, jis yra atleidžiamas nuo pusės mėnesio mokesčio, o sirgo visą mėnesį tada nuo viso mokesčio.

Atnaujinta: Penktadienis, 2012 spalio 19 08:47

Papildoma informacija